zubař Dubanovský
Zánět dásní a parodontitida, laicky řečeno paradentóza, jsou stejně rozšířená a zákeřná onemocnění jako je zubní kaz. Jejich příčinou jsou bakterie zubního plaku. Neléčený zánět dásní a parodontitida vedou k předčasné ztrátě chrupu. Jedinou prevencí je bakterie zubního plaku pravidelně a kvalitně odstraňovat a proto je velmi důležitá správná dentální hygiena. S ní Vám pomůže naše dentální hygienistka účinnými preventivně léčebnými postupy.
Při dentální hygieně hygienistka vyšetří stav Vašich dásní a profesionálně Vaše zuby vyčistí od zubního plaku, kamene a pigmentací. Dozvíte se a naučíte, jak si správně pečovat o své zuby a dásně, na míru Vám vybere správný kartáček, mezizubní kartáčky a techniku čištění. Vše Vám vysvětlí a prakticky naučí. Dále Vás bude sledovat při pravidelných recallových návštěvách, vždy po půl roce.

Parodontitida (paradentóza) a její léčba

Pokud u Vás propukly již příznaky parodontitidy, dentální hygienistka provede po vstupní dentální hygieně podrobné parodontologické vyšetření. Poté odstraní poddásňový zubní plak a kámen účinným čištěním, tzv. deep scalingem a root planingem. Tak budou nastoleny nejlepší podmínky pro hojení hlubokých struktur závěsného aparátu zubů. Bude Vás následně sledovat při pravidelných recallových návštěvách.

Naším cílem je, aby nejen Vaše zuby, ale i dásně byly zdravé, bez známek zánětu, krvácení. Jedině správnou každodenní zubní péčí si udržíte Vaše zuby v dobré kondici až do pozdního věku.

CategoryStomatologie

Call Us:        +420 732 488 883